робота в умовах карантину
А як же здійснювати в умовах карантину освітній процес з дошкільнятами – найменшими здобувачами освіти?
Звичайно шляхом використання дистанційних технологій. У цій ситуації відкриваються можливості для проведення різноманітних заходів із використанням сучасних технологій дистанційного навчання. Батьки багато часу проводять дітьми. Тому завдання керівника і всіх працівників ЗДО налагодити тісну співпрацю з батьками дітей через веб-сайт закладу, скайп-дзвінки, Viber, WhatsApp і т.і. з метою надання допомоги у вихованні та розумінні психології дітей відповідного віку.
Отже, вихователі, психолог, вихователь-методист, музкерівник, медична сестра можуть долучитись до роботи закладу, використовуючи Інтернет-ресурси. Для забезпечення освітнього процесу з вихованцями педагоги можуть підготувати матеріали для занять з дітьми у формі завдань, запитань–відповідей, відеозанять aбo гіперпосилань на них тощо та надіслати їх батькам вихованців закладу електронною поштою, розмістити на сайті закладу aбo інших онлайн-ресурсах (Facebook, Viber, Messenger тощо). Дуже добре було б організувати зворотній зв’язок: продумати, як батьки повідомлять про виконання завдань ( фото, відео,повідомлення тощо).
Враховуючи, що швидке розповсюдження вірусу небезпечне негативними наслідками для здоров’я людини, варто, використовуючи Інтернет-ресурси, провести Тиждень безпеки дитини: в режимі онлайн провести серед батьків вихованців інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 та підібрати матеріал для роботи батьків з малятами відповідно до віку дітей та враховуючи, що психіка вихованців у цій ситуації набагато важливіша за їх знання.
Важливим є і надання консультативної та психологічної допомоги, проведення бесід з батьками дітей, які педагоги можуть забезпечити через індивідуальні консультації у телефонному режимі aбo за допомогою онлайн-ресурсів (мобільних додатків, електронної пошти тощо). При потребі можуть бути забезпечені групові онлайн-консультації батьків вихованців закладу, шляхом розміщення інформації на онлайн-ресурсах закладу, у тому числі у соціальних мережах (створення спільнот в соціальних мережах, мобільних додатках).
Необхідно інформувати батьків про тимчасовий графік роботи закладу в період карантину, контактні телефони, електронні пошти, посилання на сайт закладу та інші його онлайн-ресурси шляхом розміщення оголошень при вході в приміщення закладу освіти, на сайті закладу та на сайті засновника закладу, повідомлень в місцевих засобах масової інформації тощо.
Робочий час під час карантину педпрацівникам варто використати і для професійного розвитку. Звичайно, організація дистанційного навчання вже сприятиме удосконаленню навичок володіння ІКТ-технологіями, професійному вдосконаленню педагогічних працівників. Разом з тим, педагогам ЗДО варто розробити індивідуальні плани професійного розвитку, самоосвіти, дистанційно пройти курси підвищення кваліфікації тощо.
Крім того, під час карантину є можливість виготовлення наочного матеріалу для занять з дітьми, розробки конспектів занять та підбору матеріалів з Інтернет-ресурсів для занять з вихованцями після завершення карантину. Є час і для упорядкування обов’язкової для кожного працівника закладу документації згідно його посадових обов’язків та відповідно до вимог Примірної інструкції з діловодства у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОНмолодьспорту України від 01.10.2012 № 1059.
Для дітей дошкільного віку розроблені відповідні ресурси, за допомогою яких батьки мають можливість займатися з малюками: